مسجد پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله شهرک امام خمینی رحمه الله علیه فومن

برنامه های مسجد بعد از نماز مغرب و عشاء: شنبه ها پخش فیلم برای بزرگسالان؛ یک شنبه ها جلسه سیر مطالعاتی آثار شهید مطهری؛ دوشنبه ها کلاس آموزشی ترتیل قرآن؛ سه شنبه ها قرائت دعای توسل؛ چهارشنبه ها برگزاری حلقه صالحین؛ پنج شنبه ها برگزاری حلقه صالحین، قرائت سوره جمعه و دعای فرج؛ جمعه ها قرائت دعای فرج، پخش فیلم برای کودکان *** قرائت دعای پرفیض ندبه صبح های جمعه ساعت 7:30 *** بین نماز مغرب و عشاء شنبه ها تفسیر قرآن، دوشنبه ها آموزش احکام، چهارشنبه ها نهج البلاغه
مسجد پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله شهرک امام خمینی رحمه الله علیه فومن

پایگاه خبری فعال ترین مسجد شهرستان فومن (بر اساس پورتال ملی مساجد) به همت واحد فرهنگی

تبلیغات

اوقات شرعی


ریزگردها | روانشناسی
آموزش زبان | مسکن قزوین
کرمان | کوله پشتی
دریافت کد ذکر ایام هفته برای وبلاگ
دیگران از مسجد ما می گویند

قرارگاه فرهنگی سراج

آخرین نظرات
نویسندگان

به عمرت بیش تر بخل بورز تا به مالت

يكشنبه, ۱۲ بهمن ۱۳۹۳، ۱۰:۳۰ ب.ظ

پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله فرمود : " ای ابوذر ! از آن بپرهیز که خیالات و آرزوها سبب شود که کار امروز به فردا بیفکنی ، زیرا تو متعلق به امروز و مال امروز هستی نه مال روزهای نیامده ، در آنجا که کار مفید و لازم و خداپسندی می خواهی انجام دهی تأخیر و دفع الوقت را روا مدار ، ای ابوذر ! به عمرت بیشتر بخل بورز تا به مالت "

در جلسه این هفته سیر مطالعاتی آثار استاد شهید مطهری، بخش "ارزش سرمایه عمر" مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. از جمله مباحث مطرح شده مقایسه بین ارزش پول و وقت انسان بود. به بیان استاد مطهری : ...همین اشخاص که اینقدر برای مال دیگران حرمت و حقوق قائل اند ، برای عمر دیگران حرمتی و حقی قائل نیستند ، به خودشان حق می دهند به بهانه ای وقت دیگری را تلف کنند.

از جمله مباحث دیگر بحث طول امل بود. حاج آقا بشارتی توضیح دادند که طول امل یعنی آرزو پشت آرزو داشتن و برنامه ریزی بر روی آرزوها. برای مثال در بازی شطرنج هر کس تنها به پیشبینی یک یا دو حرکت بعدی می پردازد اما اگر همین فرد به پیش بینی صد حرکت بعدی بپردازد اگر یکی از پیش بینی ها غلط در بیاید تمام برنامه هایش به هم خواهد خورد. این پیش بینی عاقلانه نیست.

جلسه تخصصی مطالعاتی شهید مطهری روزهای یک شنبه بعد از نماز مغرب و عشاء تحت نظارت امام جماعت محترم مسجد پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله فومن برگزار می شود.

وب دایرکتوری